WYCIECZKA NAD MORZE

Uczniowie klas 2ga i 2gb cztery dni - od 4 do 7 maja - spędzili nad Bałtykiem. Miło spędzili czas na molo w Kołobrzegu. W Międzyzdrojach zwiedzili Muzeum Figur Woskowych, Aleję Gwiazd i molo, a w Zalesiu bunkier z ekspozycją tajnej broni niemieckiej V-3. Podziwiali Jezioro Turkusowe, widok z latarni w Świnoujściu, byli też w Forcie Gehrarda. Udali się na spacer do niemieckiego Ahlbecku. Ostatniego dnia w Trzęsaczu podziwiali ruiny kościoła na niezwykle stromym wybrzeżu klifowym. Nie zabrakło oczywiście spacerów brzegiem morza i wieczornego muzykowania przy ognisku. Tę najprawdopodobniej ostatnią dłuższą klasową wycieczkę wspominają bardzo miło. Wszystkim polecają wyjazd do Pogorzelicy.

FOTORELACJA

 
ROMSKA Pro MUSICA

17 maja odbył się kolejny koncert z cyklu Pro MUSICA. Gościliśmy rodzinę Czurejów - światowej sławy romskich muzyków. Pan Miklosz Deki, jego córka Sara i syn Miklosz Marek koncertują na całym świcie. Mają na swoim koncie trasy koncertowe po USA, Kanadzie, Tajlandii, Hiszpanii, Słowacji, Niemczech i Węgrzech. Żyją muzyką na co dzień, są profesjonalnymi muzykami, grają, śpiewają i tańczą. Pan Miklosz – solista zespołu ROMA, nazywany światowym Królem Czardaszy - jest wirtuozem skrzypiec, a jego córka – mimo młodego wieku – po mistrzowsku gra na urzekających, ale wyjątkowo trudnych do opanowania cymbałach węgierskich. Energiczna, wesoła, żywa, skoczna, służąca do zabawy romska muzyka zachwyciła. Państwo Czurejowie wykonali m.in. „Śpiew Czarnego Jana”, „To były piękne dni”, czardasza, wiązankę popularnych piosenek… W ostatnim utworze, który opowiadał o miłości Romów do przyrody, Pan Miklosz popisał się wirtuozerią w grze na skrzypcach. Przepięknie naśladował różnorodne głosy ptaków i zwierząt. Prowadząca koncert – Pani Julia Sawicka – przybliżyła historię i kulturę Romów. Goście podarowali płytę ze swoimi utworami. To muzyczne spotkanie na długo zostanie w pamięci uczniów. Rodzinie Czurejów podziękowano gromkimi brawami.

FOTORELACJA

 
CHEERLEADERS 2010

13 maja w Święciechowie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Cheerleaders 2010. Brały w nich udział uczennice naszej Szkoły, które trenują pod okiem Pani Jagody Łuczak, tworząc sekcję przynależną Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Osiecznej. W konkursie startowały 23 zespoły. Jury pod przewodnictwem Pani Izabeli Kisiel z Warszawy oceniało choreografię i technikę tańca. Drużyna w składzie: Agnieszka Bartkowiak, Magdalena Dudziak, Żaneta Fischer, Hanna Glapiak, Joanna Grochowa, Weronika Kałużna, Natalia Majchrzak, Daria Michałkowska, Adrianna Nowaczyk, Jagoda Nowak, Blanka Prałat, Honorata Rzepecka, Karolina Rzepecka, Daria Sobkowiak i Weronika Zdziebkowska zajęły II miejsce. Serdecznie gratulujemy. Warto też dodać, że dziewczęta – jako mażoretki - otworzyły Mistrzostwa Cheerleaders 2010 specjalnym pokazem tańca.

FOTORELACJA

 
PIERWSZOKLASIŚCI W POZNANIU

11 maja uczniowie klasy I a i I b pojechali do Poznania na wycieczkę, którą zorganizowały panie S. Pietrowicz i E. Maśląka. Odwiedzili Multikino, w którym obejrzeli w wersji 3D film Jak wytresować smoka. Była to dla nich duża atrakcja, bo niektórzy pierwszy raz oglądali film w specjalnych okularach. Po seansie wraz z panem przewodnikiem udali się na spacer po stolicy Wielkopolski. Przechodzili obok imponujących zabudowań Starego Browaru i obok pomnika Starego Marycha. Byli w jezuickim kościele św. Jana. Podziwiali piękny renesansowy ratusz. W południe wysłuchali hejnału z wieży ratuszowej i obserwowali bodące się koziołki, o których legendę opowiedział Pan przewodnik. W drodze powrotnej zjedli posiłek w Mc Donaldzie. Pogoda dopisała. Uczniowie wrócili do domu zadowoleni.

FOTORELACJA

 
POZNALI UROKI GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH

Od 10 do12 maja uczniowie klas 1ga i 1gb poznawali Góry Świętokrzyskie. W programie wycieczki zorganizowanej przez Panie M.Joachimiak i E.Kosmalską znalazły się: zwiedzanie Kielc (miasta, Kadzielni – rezerwatu geologicznego i Karczówki – malowniczego wzgórza z pobernardyńskim klasztorem z XVII w.), zdobycie Łysicy, Łysej Góry i Św.Krzyża, podziwiane pomnika przyrody - dębu Bartek, jaskini Raj oraz ruin zamku w Chęcinach. Wycieczkowicze byli zmuszeni brnąć przez zabłocone szlaki, ale zgodnie twierdzą, że urokliwe gołoborza i piękne widoki ze szczytów warte były wysiłku. Z przyjemnością słuchali opowieści Pana przewodnika, który zaimponował im ogromną wiedzą. Sporo emocji pojawiło się podczas wędrówki po przepięknej jaskini Raj, w której uczniowie widzieli jedyne w Polsce jadowite pająki. Punktem noclegowym było schronisko „Baba Jaga” w Świętej Katarzynie. Wieczorami rozbrzmiewały w nim dźwięki gitary i śpiew zadowolonych z wyjazdu wycieczkowiczów. Dobry humor nikogo nie opuszczał nawet podczas męczącej siedmiogodzinnej podróży autokarem.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 26