PRYMA

9 maja (w niedzielę) w Domu Kultury w Garzynie odbył się VII Przegląd Piosenki Dziecięco-Młodzieżowej PRYMA. Na scenie zaprezentowało się 68 wykonawców. Anna Mąka w kategorii klas IV-VI SP zajęła II miejsce, wykonując piosenkę „Ludzkie gadanie”. W kategorii zespół Magdalena Katarzyńska i Matylda Hołoga wykonaniem utworu P.Rubika pt. „Niech mówią, że to nie jest miłość” wyśpiewały III miejsce. Ponadto naszą Szkołę reprezentowały, nie zdobywając wprawdzie miejsca, ale prezentując się pięknie: Natalia Łaniak („Nie łam się”), Zofia Nowaczyk („Znowu pada deszcz”), Magdalena Katarzyńska („Świetlista noc” z musicalu „Romeo i Julia”), Matylda Hołoga („Tam, gdzie ty”) oraz Aneta Stachowska („Szklana pogoda”). Dziewczętom oraz Panu Dominikowi Nowackiemu serdecznie gratulujemy.

FOTORELACJA

 
CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY

7 maja na boisku sportowym obok stadionu żużlowego w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym. Naszą Szkołę reprezentowało siedmiu chłopców: Karol Pawłowski, Łukasz Karczyński, Tomasz Frąckowiak, Mikołaj Naskręt – z VIa, Mikołaj Domagała i Kewin Kaczmarek – z VIb oraz Jakub Kośmider z Va. Chłopcy musieli się wykazać dużą sprawnością fizyczną w czterech dyscyplinach: rzucie piłeczką palantową, skoku w dal, biegu na 60 m i biegu na 1000m. Podopieczni Pana Michała Bańkowiaka spisali znakomicie i po zaciętej walce ostatecznie zajęli III miejsce, wyprzedzając Kaczkowo, a przegrywając z Rydzyną i Osieczną. Serdecznie gratulujemy!

 

 
POLSKA BIEGA - NASZA SZKOŁA RÓWNIEŻ

7 maja gmina Osieczna po raz drugi przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Start wyznaczono na osieckim rynku. Wśród 170 biegaczy była 50-osobowa reprezentacja naszej Szkoły z Panią M.Kasprzyk i Panem J.Knasiakiem na czele. Większość startujących pokonała trasę długości 800 m, ale byli też śmiałkowie, którzy przebiegli 5 km. Tym razem dla biegnących nie liczyło się zdobyte miejsce ani czas pokonania trasy, ale dobra zabawa i ruch na świeżym powietrzu. Na mecie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, wodę i słodkie wafelki.

FOTORELACJA

 
"PAN SAMOCHODZIK I... PRZYGODA W LESZNIE"

5 maja o 13 00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im.Stanisława Grochowiaka w Lesznie odbyło się otwarcie wystawy pt. „Z Panem Samochodzikiem przez pół wieku (1957-2010)”, a następnie w „Galerii Lochy” - mieszczącej się w piwnicach biblioteki - spotkanie z Piotrem Łopuszańskim, autorem monografii o Zbigniewie Nienackim i jego bohaterze. To pierwsze wydarzenia w ramach interdyscyplinarnego (łączącego literaturę ze sztuką, teatrem, filmem, historią i archeologią) projektu „Pan Samochodzik i … przygoda w Lesznie”, który ma za zadanie przybliżyć gimnazjalistom serię powieści Zbigniewa Nienackiego oraz współczesne ich kontynuacje. W spotkaniu wzięli udział A.Mąka, J.Lester, W.Kosmalska, M.Dudziak, Ż.Fischer, P.Fischer oraz Panie M.Sowińska i A.Poprawska.

 
WYCIECZKA KLAS IVa, IVb i VIb

29 i 30 kwietnia uczniowie klas IVa, IVb i VIb przebywali w Kotlinie Kłodzkiej. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie: P.D.Domagała, P.A.Pawłowska-Kramarczyk oraz P.I.Fiebich. Uczniowie nocowali w pensjonacie „Karolinka” w Polanicy Zdrój. Wśród wycieczkowych atrakcji znalazły się: zwiedzanie Kopalni Złota oraz Muzeum Minerałów w Złotym Stoku, przejście podziemnymi labiryntami w Twierdzy Kłodzkiej, spacer po Parku Zdrojowym w Polanicy Zdrój i wizyta w pijalni wód w Kudowie, zwiedzanie Kaplicy Czaszek w Czermnej oraz zdobycie Szczelińca Wielkiego. Te dwa dni uczniowie będą długo i miło wspominać.

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 26 z 26