PROJEKT "CZYSTY LAS"

W ramach projektu „Czysty las” uczniowie z klas IIIa i IIIb oraz Ia i Ib gościli w Szkole pracownika Nadleśnictwa Karczma Borowa – pana Andrzeja Szeremetę. W bardzo ciekawy sposób opowiedział on dzieciom o zagrożeniach występujących w naszych lasach. Podczas zajęć uczniowie wykonali plakaty o lesie oraz obejrzały film pt. Las nie obroni się sam”.

FOTORELACJA

 
REJONOWE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM

9 kwietnia w Krzywiniu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego Gimnazjów w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Startowało 11 zespołów. Nasze reprezentantki: Elwira Chłapowska, Daria Nowaczyk i Hanna Kajoch zajęły III miejsce, po Bodzewie i Krzywiniu. Gratulujemy gimnazjalistkom i Panu Jakubowi Knasiakowi.

FOTORELACJA

 
ŻAŁOBA NARODOWA
Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi 
oraz uczniowie Zespołu Szkół w Kąkolewie
łączą się w bólu i żałobie z rodzinami ofiar tragedii pod Smoleńskiem. 
  
Pamięć Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego
i jego małżonki Marii, Prezydenta II RP – Ryszarda Kaczorowskiego, 
wicemarszałków Sejmu i Senatu RP, parlamentarzystów,
przedstawicieli urzędów państwowych, wojska, kościołów,
Rodzin Katyńskich i innych osób, które wchodziły w skład polskiej delegacji, udającej się na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej uczcimy w poniedziałek minutą ciszy.
 
"BY NAM NIE ZSZARZAŁ JEGO WIARY BLASK"

     8 kwietnia – w piątą rocznicę pogrzebu Jana Pawła II – odbył się w naszej Szkole uroczysty apel pt. „By nam nie zszarzał Jego wiary blask”. Uczniowie przypomnieli biografię najwybitniejszego z Polaków, śpiewali o Papieżu i dla Niego, szukali odpowiedzi na pytanie: Jak pamiętamy naszego Ojca Świętego Jana Pawła II? Zwrócili uwagę, że trwa w naszej wdzięcznej pamięci jako Boży Wybraniec, niestrudzony Pielgrzym, jako człowiek obdarzony wyjątkowym poczuciem humoru, jako wielbiciel kremówek, przyjaciel młodzieży, naukowiec, teolog, filozof, jako patriota, człowiek zawierzenia – czciciel Matki Boskiej, jako człowiek pojednania, największy autorytet XX wieku oraz jako Ten, który uczył cierpieć i umierać. Po części artystycznej wszyscy udali się pod znajdujący się przy kościele pomnik, gdzie modlono się o rychłą kanonizację Ojca Świętego. Przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty i zapalili znicze.

     Scenariusz apelu napisały i wyreżyserowały występ Panie Sylwia Walenciak i Anna Poprawska. Chór, solistki oraz gitarzystę przygotował Pan Dominik Nowacki. Zgodną ze scenariuszem scenografię wykonała Pani Eliza Kosmalska.

     W trakcie apelu Panie Dyrektor Alina Żalik i Wicedyrektor Cecylia Glapiak rozstrzygnęły trwający od września do marca konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II i wręczyły zwycięzcom dyplomy oraz ufundowane przez ks.Ryszarda Kuchtę książki. Oto nazwiska laureatów: klasy I-III SP: I miejsce: Kinga Kanikowska, II miejsce: Anna Skrzypczak, III miejsce: Natalia Zamelek; klasy IV-VI SP: I miejsce: Zofia Nowaczyk, II miejsce: Wiktoria Sawicka, III miejsce: Wiktoria Jankowska; klasy I-III G: I miejsce: Żaneta Fischer, II miejsce: Katarzyna Katarzyńska, III miejsce: Julita Triler. Efekty pracy konkursowiczów można podziwiać na wystawce zdobiącej szkolny korytarz. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Pani Sylwia Walenciak.

     Zapraszamy do obejrzenia fotografii z apelu i podziwiania młodych wykonawców, którzy pięknym, chwytającym za serce występem godnie uczcili pamięć Ojca Świętego Jana Pawła II.

 
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

     8 kwietnia uczniowie klas szóstych pisali ogólnopolski sprawdzian szóstoklasisty, który podsumowuje naukę w szkole podstawowej. Za prawidłowe rozwiązanie tekstu mogą zdobyć maksymalnie 40 punktów: za czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji oraz wykorzystanie wiedzy w praktyce. Musieli przeczytać ze zrozumieniem fragment książki K.Górskiego „Pół wieku z piłką”, w którym znany trener opowiada o swych piłkarskich początkach. Interpretowali wiersz T.Kubiaka pt. „Łyżwiarka”. Wśród materiałów do analizy były też tekst o biegu maratońskim i tabela prezentująca terminy ferii dla poszczególnych województw. Szóstoklasiści musieli też obliczyć maksymalną długość nart dla skoczka o wzroście 150cm, liczbę trafień poszczególnych zawodników do kosza, długość trasy wyścigu, która na mapie w skali 1:50000 wynosi 16,4 cm oraz cenę roweru, mając dane dotyczące ceny w sprzedaży ratalnej oraz wiedząc, że to 4/5 tej kwoty. Uczniowie musieli też napisać o osobie, która odniosła sukces i opowiedzieć, jak do tego doszła.

     Sprawdzian, który wymagał udzielenia odpowiedzi na 20 zadań zamkniętych oraz rozwiązania 5 otwartych, trwał 60 minut.

     Wyniki pierwszego ważnego w życiu ucznia egzaminu znane będę w drugiej połowie maja.

 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 15 z 15