KONKURS "MOJA WIELKOPOLSKA"

9 marca w sali sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbył się I etap Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska”. Naszą Szkołę reprezentowała Paulina Bąk. W zmaganiach zorganizowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 wzięło udział 55 uczniów. Test składał się z pytań z zakresu geografii i historii Wielkopolski. Na jego rozwiązanie organizatorzy przeznaczyli 45 minut. Paulinę przygotowywały do Konkursu Panie Eliza Kosmalska i Teresa Rosińska. Paulinie nie udało się zakwalifikować do kolejnego etapu Konkursu, ale i tak zasłużyła na gratulacje. Od organizatorów wszyscy konkursowicze otrzymali mapę Przemęckiego Parku Narodowego oraz książkę o ziołach.

 
SPEKTAKL TEATRALNY DLA UCZNIÓW KLAS I-III SP

15 marca 2010 r. wszyscy uczniowie klas I – III wyjechali do leszczyńskiego MOK – u  na spektakl teatralny pt: „40 rozbójników i tajemniczy skarb sezamu”.  Został on wystawiany przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Dzieci mogły obejrzeć niezwykłą historię dwóch braci: chytrego i tajemniczego Kasima oraz dobrodusznego Ali Baby zakochanego w przepięknej księżniczce. Zabawne postaci, kolorowe kostiumy i scenografia oraz specjalne efekty świetlne i dźwiękowe porwały widownię w ekscytujący wir wydarzeń. Najmłodsi widzowie przekonali się, że nawet największe skarby są niczym wobec skarbu przyjaźni i miłości.

 
SUPERKLASA O KOBIETACH

Na szkolnym korytarzu pojawiła się wystawa prac, które wszystkie klasy wykonały jako marcowe zadanie w ramach konkursu SUPERKLASA. „Kobieta pracująca”, „Kobieta w rodzinie” i „Kobieta w sztuce” to hasła dla poszczególnych grup wiekowych. Uczniowie bardzo pomysłowo, starannie i wieloaspektowo pokazali w formie coollagu wielość zadań i różne wcielenia kobiet. Komisja miała niełatwe zadanie. W grupie klas I-III SP zwyciężyła kl.Ia, w grupie klas IV-VI SP klasa Va, a spośród gimnazjalistów 1ga.

FOTORELACJA

 
CZAS PRÓBY

Szóstoklasiści i uczniowie klas trzecich Gimnazjum w formie przygotowań do zewnętrznych badań kompetencji napisali w dniach 8-10 marca próbne egzaminy i sprawdzian. Wyniki wskażą, na co należy położyć nacisk, co trzeba jeszcze powtórzyć, przypomnieć i utrwalić.

 
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

27 lutego odbył się halowy Turniej Piłki Nożnej dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej.  I miejsce zajęła reprezentacja klasy VIa, srebrny medal wywalczyli chłopcy z klasy VIb, a na trzecim stopniu podium stanęli reprezentanci klasy Vb.

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 19