GMINNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada w Kąkolewie odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczęły się mszą św. w intencji ojczyzny, którą w kąkolewskim kościele odprawił ksiądz proboszcz Ryszard Kuchta. Następnie władze gminy Osieczna, zaproszeni goście, mieszkańcy oraz pracownicy i uczniowie Gimnazjum w Kąkolewie udali się do patio Zespołu Szkół. W imieniu organizatorów gości przywitała Wicedyrektor – Pani Cecylia Glapiak. Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna – Pan Stanisław Glapiak w okolicznościowym przemówieniu podkreślił rolę 11 listopada 1918 r. w historii Polski i wkład poprzednich pokoleń w odzyskanie niepodległości. Następnie wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej – Panem Romanem Lewickim wyróżnił:

- za działania na rzecz popularyzacji, dokumentowania i upowszechniania idei samorządowej – Panią Halinę Bartkowiak, Pana Stanisława Prałata i Pana Jana Olejnika,

- za dokonania w dziedzinie kultury – Panią Hannę Markowską,

- za sukcesy w oświacie – Panie Dyrektor Alinę Żalik i Bożenę Zbiorczyk,

- za osiągnięcia w sporcie – Pana Sławomira Musielaka.

Obchody Święta Niepodległości uświetnili swoimi występami: Chór Senior, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Kąkolewo, Zespół Śpiewaczy Wrzos, Koło Śpiewu Lutnia, Orkiestra Dęta OSP w Osiecznej oraz mażoretki. Niepodległościowe pieśni i ludowe tańce w ich wykonaniu zostały nagrodzone gromkimi brawami. Okolicznościowy spektakl pt. „Tu jest Polska” według scenariusza Pani Anny Poprawskiej wystawili uczniowie Zespołu Szkół w Kąkolewie. Występ przygotowali pod kierunkiem Pań Cecylii Glapiak i Anny Poprawskiej oraz Pana Dominika Nowackiego, który zadbał o oprawę muzyczną. Scenografię wykonały Panie Eliza Kosmalska i Ewa Łapawa. Uczniowie zagrali pięknie i z zaangażowaniem, wzruszając widzów i zwracając ich uwagę na dyktowane miłością do ojczyzny poświęcenie Polaków, które dało wymarzony efekt – Polskę niepodległą. Nie obyło się bez wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, czemu przewodził Pan Dominik Nowacki. Po uroczystości był czas na rozmowy o polskim tu i teraz oraz na dzielenie się wrażeniami.

12 listopada na pierwszej lekcji przedstawienie obejrzeli uczniowie Szkoły Podstawowej. Była to dla nich interesująca, bo wykonana przez kolegów, lekcja patriotyzmu.

FOTORELACJA 

 
II Turniej Tenisa Stołowego Żaków i Młodzików w Osiecznej

6 listopada tenisiści stołowi wzięli udział w II Turnieju Tenisa Stołowego Żaków i Młodzików w Osiecznej. Naszą Szkołę reprezentowało 17 zawodników. Rywalizowali (osobno dziewczęta i chłopcy) w dwóch kategoriach. Najlepiej zaprezentowały się w kategorii Żaczków Karolina Woźniak, zajmując szóste miejsce oraz Anna Skrzypczak, która była siódma.

FOTORELACJA 

 

 
ZASZCZYTNE WYRÓŻNIENIA

Władze oświatowe przychyliły się do wniosku Dyrektora Szkoły – P.Aliny Żalik i doceniły wzorową wieloletnią pracę zawodową, zaangażowanie, kreatywność oraz sukcesy dydaktyczne i wychowawcze Pań: Wicedyrektor Cecylii Glapiak, którą uhonorowano Nagrodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i nauczycielki przyrody - P.Iwony Fiebich, której przyznano Medal Komisji Edukacji Narodowej. W uroczystości wręczenia odznaczeń uczestniczyli przedstawiciele najwyższych władz województwa wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty. Galę uświetnił występ uczniów jednej z poznańskich szkół muzycznych. Paniom Cecylii Glapiak i Iwonie Fiebich serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów w pracy zawodowej, sił do dalszych działań oraz radości z bycia nauczycielem i wychowawcą.

FOTORELACJA 

 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 12 z 12