"STOLICZKU, NAKRYJ SIĘ"

20 października 2010 r. uczniowie klas I – III SP obejrzeli przygotowany przez aktorów Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii ART – RE z Krakowa spektakl teatralny pt. „Stoliczku, nakryj się”. Z dużym zainteresowaniem dzieci śledziły przygody trzech braci, którzy kolejno wyruszali w świat w poszukiwaniu szczęścia. Aktorzy zapraszali widzów na scenę, aby razem z nimi współtworzyli przedstawienie. Wszyscy dobrze się bawili, a przy okazji nauczyli się, że ciężka praca zostaje sowicie wynagrodzona, a człowieka chciwego i nieuczciwego spotyka kara.

FOTORELACJA 

 
ORNITOLOGICZNA WYCIECZKA

18 października 2010 r. uczniowie klasy IIa wyjechali pod opieką pań Iwony Fiebich i Sławy Pietrowicz na spotkanie z ornitologiem - Panem Januszem Stępniewskim. Spacerując wokół zbiornika Wonieść, objętego projektem Natura 2000, dzieci poznawały piękno przyrody. Przez lornetki podziwiały różne gatunki ptaków: mewy śmieszki, czaple białe, łabędzie, dzikie kaczki, cyraneczki. Widziały ścieżki, którymi wędrują wydry. Na własne oczy oglądały połów ryb profesjonalnymi sieciami. Przyglądały się też gniazdu remiza wiszącemu na wierzbie. Usłyszały od Pana ornitologa wiele ciekawych informacji o życiu i zwyczajach ptaków. Słuchały ptasich odgłosów i próbowały odgadnąć ich właściciela. Rozpoznawały też gatunki drzew i krzewów. Na zakończenie dzieci podziękowały Panu Stępniewskiemu za pełną wrażeń wycieczkę. Wszyscy zostali obdarowani przez Pana przewodnika upominkami tematycznie związanymi z wyprawą.

 
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE KLUCZEM DO SUKCESU WIELKOPOLSKIEGO GIMNAZJALISTY

Uczniowie klasy 2ga biorą udział w projekcie „Zajęcia pozalekcyjne kluczem do sukcesu wielkopolskiego gimnazjalisty”, który realizowany jest pod egidą CDN w Pile. Pierwszy etap polegał na 150-godzinnym szkoleniu, w którym uczestniczyli nauczyciele języka polskiego, matematyki, chemii i fizyki. Drugi etap to realizacja od 1.09.2010 r. do 31.05.2012 r. dodatkowych zajęć w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Uczniowie i prowadzący zajęcia nauczyciele zostali wyposażeni w pomoce naukowe – m.in. słowniki, poradniki językowe, przyrządy geometryczne. Dotrą do Szkoły również zestawy do eksperymentów fizycznych i chemicznych oraz tablica interaktywna. Spodziewane efekty realizacji projektu to m.in. wyższe wyniki egzaminu gimnazjalnego, lepsze oceny, podniesienie motywacji do nauki, rozbudzenie twórczego podejścia do rozwiązywania problemów oraz rozwinięcie podstawowych umiejętności społecznych przydatnych w dalszej nauce i pracy zawodowej.

 
OWOCE W SZKOLE

Uczniowie klas I-III SP w bieżącym roku szkolnym za zgodą rodziców uczestniczą w realizowanym przez Agencję Restrukturyzacji Rolnictwa programie „Owoce w szkole”. Będą otrzymywały i z pewnością z apetytem zjadały owoce i warzywa. Nauczą się zasad zdrowego żywienia. Poznają rolę witamin w życiu człowieka i skutki złych nawyków żywieniowych. Dowiedzą się, jak dbać o higienę i estetykę spożycia owoców i warzyw. Realizacji programu będą towarzyszyć m.in. konkursy plastyczne, manualne i literackie, zabawy kulinarne, spotkania z pielęgniarką. Dzieci pod kierunkiem Pań wychowawczyń wykonają tematyczne gazetki, które będą im przypominały, że warto jeść owoce i warzywa.

 
AUDYCJA POŚWIĘCONA JANOWI PAWŁOWI II

18 października Daria Michałkowska i Monika Rozwalka (przygotowane przez Panią Sylwię Walenciak) poprowadziły przez szkolny radiowęzeł audycję poświęconą Janowi Pawłowi II. Zaakcentowaliśmy w ten sposób rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża i X Dzień Papieski, który przebiegał pod hasłem: „Jan Paweł II – odwaga świętości”. Utwór pt. „Habemus papam” przypomniał okoliczności wyjątkowego wyboru, a fragment przemówienia Ojca Św. zwrócił uwagę, że przyszłość Polski zależy od nas, że „mieć” nigdy nie może zwyciężyć, bo przegramy człowieczeństwo, sumienie i godność. Okolicznościowa wystawka znajdująca się w patio miała zachęcić uczniów do refleksji i wołania „santo subito”.

  

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 29