SPOTKANIE Z POLICJANTEM

24 września uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej wzięli udział w spotkaniu z Panem policjantem – Szymonem Jędrzejczakiem. Dowiedzieli się, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię w miejscach oznakowanych i nieoznakowanych oraz jak postępować w  kontakcie z obcymi. O konieczności zachowania bezpieczeństwa ma uczniom przypominać naklejka „Bezpieczna droga z radami Spongeboba”. Na zakończenie Pan policjant zorganizował dla dzieci krótki quiz.

 
ZMAGANIA TENISISTÓW STOŁOWYCH W JERCE

9 października tenisiści stołowi wzięli udział w I Turnieju Żaków i Młodzików. Do Jerki z Panem J.Knasiakiem pojechało dwanaścioro uczniów Szkoły Podstawowej. Rywalizowali (osobno dziewczęta i chłopcy) w dwóch kategoriach wiekowych: jako żaczki – do kl.IV i jako młodziki – kl.V i VI. Najlepiej spisały się: Karolina Woźniak, Aleksandra Maćkowiak i Paulina Woźniak.

FOTORELACJA

 
SPEKTAKL DLA SENIORÓW Z KOŁA "ZŁOTA JESIEŃ"

Słoneczne popołudnie 9 października 2010 r. sprzyjało spotkaniu członków Koła Seniorów „Złota Jesień”. Uczniowie Zespołu Szkół w Kąkolewie w prezencie dla seniorów przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Wyreżyserowały je Panie Iwona Fiebich i Sława Pietrowicz. Młodzi aktorzy bardzo ładnie się zaprezentowali. Dopełnieniem części artystycznej były prezentacje wokalne i gra na keyboardzie, co uczniowie przygotowali pod kierunkiem Pana Dominika Nowackiego. Spektakl bardzo się wszystkim podobał, czego wyrazem były gromkie brawa. Przed uczniami kolejny występ, który odbędzie się 23 października. Wtedy będą świętować seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów.

 
SUPERKLASY NA PŁYWALNI

8 października uczniowie klas IIIb i VIa pojechali do Leszna na pływalnię Akwawit. Wyjazd to nagroda za zwycięstwo w ubiegłorocznej edycji konkursu o tytuł SUPERKLASY. Podopieczni Pań Ewy Łapawy i Anny Poprawskiej bardzo aktywnie i radośnie spędzili piątkowe popołudnie. Pływali, pluskali się oraz korzystali ze zjeżdżalni i z jacuzzi. Uśmiechy nie znikały z twarzy. Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że warto było uzyskać tytuł SUPERKLASY.

FOTORELACJA

 
BIEGI SZTAFETOWE W LESZNIE

7 października przy Szkole Podstawowej nr 13 w Lesznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Sztafetowych  Biegach Przełajowych. Drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w sztafecie 10x800m zdobyła 4. miejsce. Startowali w składzie: Natalia Bassa, Paulina Grodziska, Wiktoria Jankowska, Aleksandra Maćkowiak, Karolina Woźniak, Wiktoria Sawicka, Tobiasz Glapiak, Jakub Masztalerz, Eryk Nowacki, Maciej Pełczyński, Marcin Sikorski, Patryk Szczepaniak. Również na 4. miejscu zakończyły rywalizację (10x800m) gimnazjalistki: Agnieszka Bartkowiak, Monika Baum, Magdalena Dudziak, Hanna Glapiak, Joanna Grochowa, Izabela Kędziora, Natalia Majchrzak, Daria Michałkowska, Blanka Prałat, Aneta Stachowska, Weronika Zdziebkowska. Sukcesem, bo 1. miejscem, zakończył się występ gimnazjalistów. Nasza drużyna w składzie: Michał Kajoch, Łukasz Konopka, Dominik Lira, Filip Maćkowiak, Dawid Majewski, Karol Pawłowski, Jakub Prałat, Mikołaj Prałat, Michał Rachmajda, Mariusz Woźniak, Mikołaj Wysocki uzyskała awans do Finału Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych na dystansie 10x1000m. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

FOTORELACJA

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 29