EKOLOGICZNE LEKCJE

18 i 19 maja uczniowie klas 6a i 6b oraz kilkoro z 5b (we dwóch grupach)  pojechali z Panią Iwoną Fiebich do oczyszczalni ścieków w Henrykowie. Zostali zapoznani z działaniem znajdujących się tam urządzeń i obserwowali, jak ścieki zamieniają się w prawie czystą wodę. Na koniec, po rozwiązaniu testów i ułożeniu rymowanek, zostali obdarowani ekologicznymi torbami.

 

 
BIWAK W BOSZKOWIE

13 maja na dwudniowy biwak do Boszkowa wybrali się uczniowie klasy 2gb. Pod opieką wychowawcy – Pana Dominika Nowackiego i jednego z rodziców - Pana Leszka Dudziaka w hotelu „Borowik” odpoczywali od codziennych zajęć. Słoneczna pogoda pozwoliła im leniuchować nad wodą i chodzić na długie spacery. Realizując hasło „W zdrowym ciele zdrowy duch”, chętnie grali w siatkówkę i tenisa ziemnego. Bardzo miło wspominają ognisko. Zgodnie twierdzą, że klasowy wyjazd integruje grupę. Uznają pobyt w Boszkowie za bardzo udany.

 
WIZYTA KS.BISKUPA

11 maja gościliśmy w naszej Szkole Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Zdzisława Fortuniaka. Dostojnego Gościa i towarzyszącego mu Księdza Proboszcza Ryszarda Kuchtę powitały Dyrektor Alina Żalik i Wicedyrektor Cecylia Glapiak. Wszyscy uczniowie i pracownicy ubrani na galowo zgromadzili się w patio Szkoły, gdzie uroczyście uczniowie (przygotowani przez Panią katechetkę Sylwię Walenciak) powitali Ks.Biskupa, recytując stosowne na tę okazję wiersze i wręczając kwiaty dostojnemu Gościowi. Powagę chwili podkreśliły psalmy Piotra Rubika przepięknie zaśpiewane przez Agnieszkę Konopkę wraz z Panem Dominikiem Nowackim i Annę Kmiecik. Po występie uczniów Ks.Biskup zwrócił się do zgromadzonych, dziękując za ciepłe powitanie. Podkreślił, jak ważną rolę odgrywa szkoła w życiu każdego młodego człowieka. Mimo powagi sytuacji nie zabrakło żartów, uśmiechu i braw. Na zakończenie spotkania Ks.Biskup udzielił błogosławieństwa wszystkim zebranym w patio. Pracownicy Szkoły oraz uczniowie klas młodszych uwiecznili to niezapomniane wydarzenie na pamiątkowej fotografii.

FOTORELACJA

 
WYCIECZKA KLAS 1.GIMNAZJUM

 5 maja uczniowie klas 1ga i 1gb wyjechali na czterodniową, zorganizowaną przez Panie D.Bednarczyk i Ł.Kretschmer, wycieczkę do Trójmiasta. Po długiej podróży dotarli do Sopotu, gdzie spacerowali po drewnianym molo. Nie dopisało im szczęście, bo nie udało im się stanąć na deskach sopockiej Opery Leśnej. Następnego dnia wybrali się do Kaszubskiego Muzeum Etnograficznego. Najbardziej zainteresował ich dom postawiony na dachu, czyli „do góry nogami”. Wycieczkowicze zwiedzili też Akwarium Gdańskie oraz port. W kolejnym dniu podziwiali gdańskie Stare Miasto oraz Oliwski Park i Katedrę, w której wysłuchali koncertu organowego. Płynęli też na Westerplatte. W drodze powrotnej do domu zatrzymali się w Malborku, aby obejrzeć dawny zamek krzyżacki. Dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o budowie średniowiecznych zamków oraz o życiu ich mieszkańców. Uczniowie zgodnie twierdzą, że wycieczka była bardzo udana.

FOTORELACJA

 
LAUREACI KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE

     5 maja jednocześnie w trzech wielkopolskich szkołach: w Gimnazjum nr 1 w Skokach, w Gimnazjum w Starym Mieście oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Gostyniu odbył się finał XIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Wzięło w nim udział 286 uczniów, laureatami zostało 205 spośród nich. W tym gronie są uczniowie naszej Szkoły – podopieczni Pań E.Łapawy i T.Rosińskiej – Bartosz Szczerbal z IVa, Patryk Fischer z Vb i Mikołaj Domagała z Vb. Gratulujemy serdecznie!

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 3 czerwca w Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starym Mieście w powiecie konińskim.

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 22