BIWAK W BRZEDNI

29 i 30 kwietnia uczniowie klas VIa i VIb wraz w wychowawczyniami P.D.Domagałą i P.A.Pawłowską –Kramarczyk oraz z P.Bartkowiak (jedną z mam) spędzili na biwaku w Brzedni. Wyjechali o godz.800, a na miejscu byli ok.1000. Pobyt rozpoczęli od ulokowania się w leśniczówce. Później zaczęła się wspaniała zabawa. Panowie instruktorzy 42-osobową grupę podzielili na dwie mniejsze. Następnie udali się nad bagna, które każdy z jednego brzegu na drugi pokonał na linie. To było pierwsze zadanie. Z drugim szóstoklasiści poradzili sobie trochę gorzej, bo pięć osób wpadło do wody, próbując przejść po drewnianej kładce. Ta konkurencja wywołała sporo śmiechu i bardzo dużo emocji. Poza tym uczniowie przechodzili po przywiązanych do drzew linach. Pływali też łódką po jeziorze, mocząc się przy tym dość mocno. Prawie do północy siedzieli przy ognisku i smażyli kiełbaski. Dla niektórych noc w Brzedni była czasem nie snu, lecz zabaw i psot.

Wyjazd – mimo natarczywie atakujących komarów – był bardzo, bardzo udany…

FOTORELACJA

 
ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

4 maja 2009 r. wszyscy uczniowie wzięli udział w apelu poświęconym rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pod kierunkiem P.T.Rosińskiej przygotowały go uczennice kl.2ga i 1ga. Dziewczęta przypomniały okoliczności uchwalenia tego ważnego dokumentu, jego zapisy oraz dziejowe konsekwencje. Patriotyczne pieśni wykonał chór prowadzony przez P.D.Nowackiego. O scenografię zadbała P.D.Szymańska.

FOTORELACJA

 
II Dzień Języków Obcych

28 kwietnia 2009 r. odbył się II Szkolny Dzień Języków Obcych. Zadania przygotowane dla uczniów Szkoły Podstawowej związane były z tematem „W świecie zwierząt”. Najmłodsi prezentowali śmieszne zwierzątka – przebierali się i prezentowali je po angielsku. Uczniowie klas IV-VI przygotowali techniką collage plakat prezentujący po angielsku lub niemiecku ulubione zwierzę. Poza tym rywalizowali w quizie wiedzy o zwierzętach, w którym musieli się wykazać nie tylko wiedzą, ale i umiejętnością mówienia po angielsku i niemiecku. Gimnazjaliści w formie plakatu (również w technice collage) reklamowali Berlin lub Londyn i rywalizowali w konkursie wiedzy o tych miastach. Poza tym odgrywali w wylosowanym wcześniej języku scenkę: „U lekarza”, „W sklepie”, „W zoo”, „Na dworcu kolejowym”, „ W restauracji” i „W szkole”. Wszystkie wyżej wymienione zadania były punktowane w ramach Superklasy.

Poza tym wszyscy chętni uczniowie śpiewali po angielsku lub niemiecku wybrane piosenki. Ich występy oceniało jury, w skład którego wchodzili: Dyrektor lub Wicedyrektor Szkoły, przewodnicząca Rady Rodziców, nauczyciele języków obcych i emerytowane nauczycielki: P.S.Szlenkier oraz P.E.Ratajczak.

FOTORELACJA

Czytaj całość
 
KONKURS "PRYMA"

26 kwietnia w Ośrodku Kultury w Garzynie odbył się VI Gminny Przegląd Piosenki Dziecięco – Młodzieżowej „Pryma”. Uczestniczyło w nim łącznie 86 wykonawców – w tym sześć uczennic naszej Szkoły. W kategorii solistek zaprezentowały się - przygotowane przez P.D.Nowackiego - Natalia Łaniak z IIb, Magdalena Katarzyńska z VIb, Matylda Hołoga z VIb, Aneta Adamczak z IIIgb, Agnieszka Konopka z IIIga oraz Anna Kmiecik z IIIgb. Dla Ani udział w konkursie zakończył się ogromnym sukcesem, gdyż pięknym wykonaniem piosenki Kory Jackowskiej i zespołu Maanam „Cykady na Cykladach” wywalczyła, pokonując 14 konkurentek, I miejsce w grupie wiekowej 14-16 lat. Gratulujemy!

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 22 z 22