KARTKI ŚWIĄTECZNE

Stowarzyszenie POMOC zgodnie z wieloletnią tradycją wydało kartki świąteczne. W tym roku jednak nie projektowali ich uczniowie, bowiem  kartki przedstawiają sceny z ubiegłorocznych jasełek wystawionych w Zespole Szkół w Kąkolewie. Fotografie wykonała P. E. Kosmalska. Cały dochód ze sprzedaży pocztówek przeznaczony zostanie na działalność statutową Stowarzyszenia.

   
   

 
GÓRA GROSZA

Na przełomie listopada i grudnia Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała zbiórkę „żółtych” pieniążków w ramach akcji GÓRA GROSZA. To już dziesiąta edycja akcji Towarzystwa NASZ DOM realizowana pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jej celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji życiowej i pilnie potrzebują pomocy. Akcję koordynuje opiekun SU P. S. Praczyk

 
SPOTKANIE GIMNAZJALISTÓW Z POLICJANTEM

Uczniowie klas trzecich Gimnazjum spotkali się emerytowanym podinspektorem Komendy Miejskiej Policji w Lesznie Panem Lechem Walczakiem. Rozmowa dotyczyła interpretacji niektórych zapisów Kodeksu karnego, którym podlegają także młodociani. Gość tłumaczył, jaki wpływ na życie człowieka (także z karnego punktu widzenia) mają podejmowane codziennie decyzje. Dociekliwsi uczniowie zadali Panu Walczakowi wiele pytań dotyczących pracy policji.

 
ANDRZEJKI

26 listopada odbyły się szkolne andrzejki. Uczniowie najpierw w klasach poznawali swoją przyszłość, m.in. lejąc wosk, przekłuwając serduszka z imionami chłopców lub dziewcząt, „wychodząc” w szeregu butami za próg. Następnie od godz. 17.00 do 20.00 wspaniale bawili się na szkolnej dyskotece przy świetnie dobranej muzyce. W roli didżejów wystąpili Sz. Dudziak, M. Prałat i Ł. Konopka. O słodki poczęstunek zadbały mamy, które upiekły pyszne ciasta, ciasteczka, rogaliki i placki. Zabawy w klasach jak i dyskoteka szkolna dostarczyły dzieciom i młodzieży wiele radości. Nad bezpieczeństwem bawiących się czuwali wychowawcy klas.

FOTORELACJA 

 
KONWENCJA O PRAWACH DZIECKA

W listopadzie wszyscy uczniowie głównie na GDDW i lekcjach języka polskiego poznawali Konwencję o Prawach Dziecka. Uczyli się, jak rozumieć poszczególne zapisy tego dokumentu i jak korzystać z przysługujących im praw. Podczas dyskusji podkreślano, że dziecko ma nie tylko prawa, ale i obowiązki. Zwrócono też uwagę na fakt, iż – niestety – nie zawsze można mieć wszystko, co się chce. Celem zajęć było również uwrażliwienie uczniów na krzywdę dzieci na całym świecie. Uczniowie objęci opieką świetlicy środowiskowej wykonali bardzo interesujące tematyczne gazetki eksponowane w patio Szkoły.

FOTORELACJA 

 

 

 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 15 z 15