WYSTĘP Z OKAZJI DNIA SENIORA

10.10.2009r. w sali Domu Strażaka odbył się spektakl z okazji Dnia Seniora. Scenariusz części artystycznej opracowały Panie D. Domagała i D. Bednarczyk, oprawę muzyczną przygotował Pan D. Nowacki, a z najmłodszymi śpiewakami i tancerzami pracowały Panie E.Maśląka i Sława Pietrowicz. Na scenie zaprezentowali się Uczniowie Zespołu Szkół w Kąkolewie, a ich aktorskie i wokalne popisy podziwiali członkowie Koła Seniora „Złota Jesień”. Przedstawienie, którego treścią były pełne humoru przygody Jasia i Małgosi oraz zaprezentowane tańce gościom bardzo się podobały. Przed uczniami kolejny występ, bo 20 października świętować będą członkowie Klubu Emerytów i Rencistów, któremu szefuje Pani I.Kosmalska.

Wszystkim Seniorom życzymy wiele zdrowia, pogody ducha i radości z tego, co przynosi każdy kolejny dzień.

FOTORELACJA 

 

 

 

 
PRZEŁAJE W OSIECZNEJ

8 października przy jeziorze w Osiecznej odbyły się gminne biegi przełajowe. Spośród reprezentantów naszej Szkoły na najwyższym stopniu podium stanęli: Weronika Zdziebkowska z 6b, Jakub Kośmider z 5a, Karol Pawłowski z 6a i Jakub Prałat z 2ga. Drugie miejsce wywalczyli: Wiktoria Sawicka z 5b, Ewelina Kmiecik z 3ga oraz Dominik Lira z 2ga. Brązowe medale przypadły w udziale: Jakubowi Masztalerzowi z 4a, Mikołajowi Wysockiemu z 6a i Mikołajowi Prałatowi z 1ga. Do zawodów na kolejnym szczeblu zakwalifikowało się dwadzieścioro dziewięcioro uczniów naszej Szkoły. Wszystkim sportowcom oraz ich opiekunom: Pani M.Kasprzyk oraz Panom M.Bańkowiakowi i J.Knasiakowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Dzieci z klas pierwszych przystąpiły do realizacji programu „Klub Bezpiecznego Puchatka”, który ma na celu jakże ważną inicjatywę poprawy bezpieczeństwa najmłodszych uczniów w domu, szkole i w drodze do szkoły. Organizatorem jest firma MASPEX, partneruje jej Komenda Główna Policji, a patronat honorowy objęły: Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Aby dołączyć do „Klubu Bezpiecznego Puchatka”, uczniowie będą pracować na zajęciach oraz w domu z książkami „Zostań członkiem klubu”. Rodzice w ramach programu otrzymają broszury informacyjne. Po zrealizowaniu założeń programu Szkoła nabędzie prawo do posługiwania się Certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.  

 
PIESZY RAJD PO OKOLICY

26 września 2009 roku (w sobotę) piętnastoosobowa grupa uczniów klasy 1gb pod opieką Pań Elizy Kosmalskiej i Marii Joachimiak pokonała około piętnastokilometrową trasę. Pieszą wycieczkę rozpoczęli w Grodzisku. Stamtąd żółtym szlakiem dotarli nad jezioro w Górznie. Świetnie się bawili, zbierając grzyby. Udało im się zobaczyć rzadki gatunek tzw. kozią brodę. Z Górzna wyruszyli w kierunku Frankowa. Po drodze z myśliwskiej ambony obserwowali okolicę. Pokonując tę trasę, przekonali się, że aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu jest nie tylko zdrowy, ale i przyjemny.

FOTORELACJA 

 
WIZYTA PANA POLICJANTA

30 września uczniowie klas pierwszych spotkali się z młodszym aspirantem Szymonem Jędrzejczakiem z Wydziału Ruchu drogowego KMP w Lesznie. Pan policjant mówił dzieciom, jak należy zachowywać się na drodze, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Wspominał również o zachowaniu się dzieci w stosunku do obcych. Pierwszoklasiści uważnie słuchali rad, aby je zapamiętać i wziąć udział w krótkim quizie. Na zakończenie spotkania Pan policjant wręczył wszystkim dzieciom znaczki odblaskowe.

 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 18