DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
13 X odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wzięli w niej udział: Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna – P.S.Glapiak, emerytowani i czynni zawodowo pracownicy Szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. 
Czytaj całość
 
ZWYCIĘSTWO W RYDZYNIE
2 X w Rydzynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja Szkoły Podstawowej zajęła I miejsce. Oto skład złotej drużyny: Magdalena Dudziak, Weronika Zdziebkowska, Liwia Koteria, Agnieszka Bartkowiak, Hanna Glapiak, Karol Pawłowski, Łukasz Karczyński, Łukasz Adamczak, Michał Kajoch, Mikołaj Prałat. Rezerwowi: Paulina Grodziska, Tomasz Frąckowiak.
 
IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ŚPIEWACZY

7 stycznia odbył się w naszej Szkole zorganizowany – już po raz czwarty – przez P.D.Nowackiego i P.A.Poprawską Międzyszkolny Konkurs Śpiewaczy. Wzięło w nim udział 51 wykonawców z dziewięciu szkół. Konkursowicze, śpiewając kolędy, pastorałki lub piosenki zimowe, walczyli o zwycięstwo w czterech kategoriach: klasy I-III SP, IV-VI SP, gimnazjaliści i zespoły śpiewacze. Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna – P.S.Glapiak – ufundował GRAND PRIX – nagrodę dla mistrza nad mistrzami, dla najlepszego wykonawcy w konkursie. Fundatorami nagród byli też: Dyrekcja ZS w Kąkolewie oraz działające przy naszej Szkole Stowarzyszenie POMOC. Występy oceniało jury w składzie: P.A.Żalik, P.A.Ziegler i P.D.Schulz. W przygotowaniu Konkursu bardzo pomogli gimnazjaliści, za co organizatorzy serdecznie dziękują.

- A. Kostka wykonała projekt logo Konkursu.

- K.Chróścik i D.Ciesielski  przygotowali projekt dyplomu.

- S.Apolinarska i P.Glapiak prowadziły kawiarenkę.

- A.Jadach i M.M Lester doskonale poradziły sobie w roli konferansjerów.

Konkursowe przesłuchania trwały prawie cztery godziny, przebiegały w miłej i – dzięki repertuarowi oraz wystrojowi sceny – świątecznej atmosferze. Emocji nie brakowało. Pięknie zaprezentowali się wszyscy wykonawcy. Na największe gratulacje zasłużyli laureaci.

Czytaj całość
 
POŻEGNANIE PRZECHODZĄCEJ NA EMERYTURĘ P.ALEKSANDRY NOWAK
7 października szkolna społeczność pożegnała Panią Aleksandrę Nowak – pracownika obsługi, która podjęła decyzję o przejściu na emeryturę. Były kwiaty, podziękowania za sumienną pracę i życzenia wszelkiej pomyślności. Nie zabrakło gromkiego „Sto lat” w wykonaniu wszystkich gości, nauczycieli i uczniów. 
Podczas tej uroczystości Dyrektor Alina Żalik przedstawiła Panią Justynę Bartkowiak, która przejmie obowiązki Pani A.Nowak.
 
EDUKACYJNY WYJAZD DO WROCŁAWIA
2 października uczniowie klas 3. Gimnazjum pojechali pod opieką Pań M.Joachimiak, E.Kosmalskiej oraz A.Poprawskiej do Wrocławia, aby obejrzeć „Panoramę Racławicką” - słynne dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Malowidło zrobiło na nich ogromne wrażenie.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 73