WYNIKI KONKURSU "POWSTAŃCZE LISTY"
W ramach uroczystych obchodów 90. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego Panie polonistki zaproponowały uczniom klas IV-VI SP i I-III G konkurs literacki pt. „Powstańcze listy”. Cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło wiele pięknych, interesujących, głębokich prac. 
Czytaj całość
 
KLASOWE ETAPY KONKURSU WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY
Na przełomie listopada i grudnia odbyły się eliminacje do wewnątrz-szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły. We wszystkich trzech grupach wiekowych wyłoniono drużyny, które będą reprezentowały klasę w dalszych zmaganiach. Wszystkim życzymy owocnych przygotowań i powodzenia.
 
BOŻONARODZENIOWE KARTKI
Po raz kolejny przez Zespół Szkół w Kąkolewie i Stowarzyszenie POMOC wydane zostały kartki bożonarodzeniowe, które zaprojektowali uczniowie naszej Szkoły. Spośród wielu zgłoszonych prac – pięknych, starannie i pomysłowo wykonanych - jury wybrało osiem. Można je nabywać w cenie 50 gr za sztukę. 
Autorkami wyróżnionych projektów są: Klaudia Skrzypczak, Weronika Stachowiak, Anita Kostka, Katarzyna Katarzyńska, Marta Maćkowiak, Natalia Płaczek, Agnieszka Bartkowiak i Angelika Kretschmer.
 
WYCIECZKA GIMNAZJALISTÓW
11 grudnia uczniowie klas 1ga i 1gb pojechali z wychowawczyniami: Paniami D.Bednarczyk i Ł.Kretschmer oraz opiekunkami do fabryki bombek. Przy okazji zwiedzili też katedrę w Gnieźnie oraz miejscowy Rynek. Około 1600 pełni wrażeń, z nową porcją wiedzy i z mnóstwem bombek, wrócili do domów.
 
WYJAZD DO WONIEŚCIA

9 grudnia uczniowie klasy 5b i 5a pojechali na wycieczkę w okolice Wonieścia. Jej celem było zapoznanie się z niektórymi gatunkami ptaków. Niestety, uczniowie nie zobaczyli zwierząt na własne oczy, ale Pan Stępniewski, który ich oprowadzał przekazał wiele informacji o życiu i zwyczajach orła bielika, czapli białej, czajki, zimorodka, jaskółki brzegówki i innych gatunków. Uczniowie wraz z Panią I.Fiebich wrócili do Szkoły pełni wrażeń.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 73