ZESPÓŁ SZKÓŁ W KĄKOLEWIE

23 listopada klasy VII c i VIII b wzięły udział w organizowanym przez Urząd Ochrony Danych Osobowych webinarze pt. „Klikam z głową – jak chronić swoje dane osobowe?”.
Trzej prelegenci z Urzędu Komunikacji Elektronicznej mówili o niebezpieczeństwach czyhających w Internecie. Przestrzegali przed phishingiem, czyli próbą wyłudzenia danych osobowych przez wysyłanie e-maili i SMS-ów z fałszywymi linkami. Przekonywali, że nikt w sieci nie jest anonimowy. Wyjaśnili, czym jest cyfrowy ślad i apelowali, by reagować na przejawy hejtu. Podjęli też temat sekstingu i sekstortionu, czyli przestępstw związanych z rozpowszechnianiem treści erotycznych. Radzili, by pamiętać o zasadzie: „Nie znam, nie udostępniam”.
Webinar – nowa forma edukacji – był dla uczniów ciekawą i bardzo przydatną lekcją. Miejmy nadzieję, że uchroni młodzież przed różnymi cyfrowymi niebezpieczeństwami.

Gościmy

Odwiedza nas 36  gości oraz 0 użytkowników.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.