ZESPÓŁ SZKÓŁ W KĄKOLEWIE

24 czerwca o godz. 8.00 w szkolnym patio zgromadzili się uczniowie z klas I-III, aby wziąć udział w uroczystości kończącej rok szkolny. W tym podniosłym wydarzeniu brali też udział rodzice oraz nauczyciele. Pani Dyrektor Alina Żalik – przemawiając – zwróciła się przede wszystkim do najmłodszych, życzyła uczniom beztroskich i bezpiecznych wakacji. Wyraziła nadzieję, że czas letniego wypoczynku będzie okazją do poznania nowych miejsc, zawarcia przyjaźni, przeżywania niezapomnianych przygód.

Zgodnie ze szkolnym ceremoniałem nagrodzono uczniów, którzy wyróżnili się w nauce. Dzieci, które osiągnęły w tym roku najlepsze wyniki zostały uhonorowane odznaką „Wzorowy uczeń”, otrzymały także dyplom, książkę oraz list gratulacyjny dla rodziców.
W czasie uroczystości przyjęto do grona osób „Zasłużonych dla Szkoły” Panią Annę Szczepaniak – wieloletnią, bardzo aktywnie działającą przewodniczącą Rady Rodziców.

O godz. 9.30 rozpoczęła się uroczystość pożegnania ósmoklasistów. Zgromadzona w patio społeczność szkolna powitała brawami absolwentów z wychowawcami. Pani Dyrektor powitała gości: Radnych Rady Powiatu Leszczyńskiego, Radnych Rady Miejskiej Gminy Osieczna, Sekretarza Gminy Osieczna Pana Sławomira Kosmalskiego, sołtysów wsi obwodu Szkoły, Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Alicję Mazurkiewicz, emerytowanych pracowników Szkoły. W swym przemówieniu podkreśliła, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa szkoła, która pozwala odkrywać młodemu człowiekowi tajniki różnych dziedzin nauki. Pani Dyrektor życzyła tegorocznym absolwentom, aby nie zatracili ciekawości, motywacji do działania i zawsze starali się bogacić swoje wnętrze. Głos zabrała także Przewodnicząca Rady Rodziców. Pani Alicja Mazurkiewicz życzyła wszystkim uczniom słonecznych i długich wakacji. Najlepsze wakacyjne życzenia złożył nauczycielom i uczniom Sekretarz Gminy Osieczna Pan Sławomir Kosmalski.
Kolejnym punktem uroczystości było tradycyjne przekazanie sztandaru oraz wręczenie nagród i wyróżnień. Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z paskiem, książkę oraz list gratulacyjny dla rodziców. Prymusi zostali uhonorowani biało – czerwoną szarfą. Wychowawcy odczytali wpisy do honorowej księgi „Zasłużony dla Szkoły”. W tym roku szkolnym na to szczególne wyróżnienie zapracowali: Oliwia Borowczyk, Aleksander Kraśner, Mateusz Luberda, Szymon Michałowicz oraz Kamil Andrzejczak. W imieniu absolwentów ze społecznością szkolną pożegnała się Julia Juśkiewicz. Adam Kretschmer – jako przedstawiciel uczniów młodszych – odczytał życzenia dla ósmoklasistów. Uroczystość zakończył występ w wykonaniu uczniów klas ósmych. Tym razem młodzi artyści śpiewająco i z poczuciem humoru pokazali wspomnienia ze szkolnej ławy. Żegnając się ze Szkołą w Kąkolewie, absolwenci wykonali wzruszającą piosenkę oraz podziękowali nauczycielom za wieloletnią opiekę i pracę.

Gościmy

Odwiedza nas 82  gości oraz 0 użytkowników.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.