ZESPÓŁ SZKÓŁ W KĄKOLEWIE

30 maja uczniowie klasy IIIa wraz z Panią Dyrektor Aliną Żalik i wychowawczynią Panią Agnieszką Andrzejewską-Śmiejczak byli na wycieczce w poznańskim Muzeum Czekolady. Wizyta była jak podróż w głąb Afryki i plantacji drzew kakaowca. Uczniowie dowiedzieli się wszystkiego o historii kakao i czekolady, o uprawie kakaowców i o drodze czekolady do Europy. Degustowali ziarna kakao. Następnie w stroju deseranta tworzyli swoją własną tabliczkę czekolady, którą zapakowali i zabrali do domu. Ponadto oglądali wspaniałe wytwory z czekolady. Warsztaty były bardzo ciekawe i jednocześnie pracowite. Uczniowie miło spędzili czas, integrując się ze sobą po raz kolejny.

31 maja klasy Ia, Ib, IIb, IIIa i IIIb pojechały do WSH w Lesznie na przedstawienie „Dzieci Króla Baśni” przygotowane przez Teatr Artenes z Wrocławia. Była to opowieść o trojgu dzieci, które nie potrafiły się zgodnie ze sobą bawić, kłóciły się i przezywały, wytykając sobie cechy wyglądu. Król Baśni zmienił je w postaci z bajek, by zrozumiały, jak to jest, gdy ktoś uważa nas za kogoś gorszego. Historia skończyła się dobrze. Dzieci powróciły po przygodach odmienione. Ostatecznie uczniowie dowiedzieli się, czym jest różnorodność i jak ważne są przyjaźń i współpraca.

1 czerwca klasy I-III obchodziły Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pani Dyrektor Alina Żalik złożyła uczniom życzenia, a następnie wraz z nauczycielami odśpiewała sto lat. Uczniowie uczestniczyli w biegu w dwóch różnych butach, pokazie śliniaków oraz na koniec w puszczaniu baniek. Było miło, zabawnie i kolorowo. Dzień upłynął beztrosko i wesoło.

10 czerwca uczniowie spotkali się z Panem Stanisławem Sielickim, który przedstawił widowisko edukacyjne „Gra o Kraków”. Jak zwykle w piorunującym tempie, gorącej atmosferze, z olbrzymią dozą zabawy i uśmiechu Pan Sielicki prezentował ciekawe treści z historii Polski i Krakowa. Były herby miast, historia o Smoku Wawelskim, gra na trąbce hejnału mariackiego, a wszystko we współpracy z uczniami, którzy wcielili się w architektów, trębaczy, poszukiwaczy i słuchaczy. Uczyli się cierpliwości i opanowania oraz mądrego dzielenia się tym, co posiadają, czyli wiedzą. Było wesoło i zgodnie z powiedzeniem: „Nieważne kto wygra, nieważne kto gra, byleby zabawa była na 102!”. Widowisko dostarczyło uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Było wiele zabawy i radości, czego dowodem były uśmiechy na twarzach dzieci. Czekamy na kolejne spotkanie.

13 czerwca klasy II i III wzięły udział w warsztatach profilaktycznych pod tytułem „Słowa, które krzywdzą i ranią innych”. Uczniowie dowiedzieli się, że niektóre słowa krzywdzą, a następnie uczyli się prawidłowej komunikacji, tolerancji i akceptacji.

Gościmy

Odwiedza nas 45  gości oraz 0 użytkowników.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.