ZESPÓŁ SZKÓŁ W KĄKOLEWIE

W czwartek 2 czerwca odbył się etap wojewódzki XXVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Podobnie jak poprzedni etap eliminacji został przeprowadzony w formule zdalnej za pośrednictwem platformy Zoom. Miło poinformować, że Szymon Michałowicz z klasy VIII B napisał test bez żadnego błędu, zdobywając 100% punktów. Uczeń wykazał się wiedzą na temat dziejów Wielkopolski, znajomością postaci związanych z naszym regionem od czasów początków państwa polskiego po współczesność. Pytania na konkursie dotyczyły również gwary i kultury ludowej, czyli zwyczajów i obyczajów. Uczestników konkursu obowiązywała znajomość wydarzeń i postaci związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Nowością w tym roku dla uczniów klas ósmych, a więc i Szymona, była znajomość wielkopolskich naj… Laureata do konkursu przygotowywała Pani Teresa Rosińska. Gratulujemy.

Gościmy

Odwiedza nas 56  gości oraz 0 użytkowników.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.