ZESPÓŁ SZKÓŁ W KĄKOLEWIE

Biblioteka szkolna aktywnie włączyła się do przygotowań do jubileuszu sześćdziesięciolecia nadania naszej Szkole imienia Powstańców Wielkopolskich. Do czytelni zaproszono uczniów klas: Ia, Ib, IIa, IIb, IIIa, IIIb, IVa i VIa, aby spotkali się z absolwentkami i wysłuchali ich wspomnień. Tak się złożyło, że tymi byłymi uczennicami naszej Szkoły są jej obecne pracownice, Panie: Danuta Bednarczyk, Sława Pietrowicz, Małgorzata Suszek, Bogna Rzetelska, Eliza Kosmalska, Sławomira Praczyk, Magdalena Kasprzyk, Sylwia Walenciak i Cecylia Glapiak. Opowieści o minionych latach były i radosne, i nostalgiczne. Wspominano nauczycieli, kolegów, ulubione przedmioty nauczania i te, które były "piętą Achillesową". Mówiono o sposobach spędzania przerw, o zabawach, pracach społecznych i towarzyszących im emocjach. Oglądano zdjęcia dokumentujące obowiązkowy strój szkolny, tarczę szkolną, wyposażenie klas w "pałacu", części artystyczne, wycieczki. Uczniowie dostali do rąk cenne pamiątki: kilkudziesięcioletnie zeszyty czy piórniki. Każda z Pań miała indywidualne wspomnienia, własne anegdotki, wszystkie jednak podkreślały, że lubiły chodzić do swojej Szkoły, że starały się aktywnie uczestniczyć nie tylko w lekcjach, ale i w pracy pozalekcyjnej (chór szkolny, zespół tańca ludowego, zespół wokalno-taneczny, koło teatralne), że szanowały i słuchały swoich nauczycieli. Wszystkie Panie zwróciły też uwagę, że warunki pracy w dawnych budynkach szkolnych były trudne, nie było np. sali gimnastycznej czy wystarczającej liczby sal lekcyjnych, że na lekcje techniki trzeba było przemieszczać się do innego budynku, że nie było szafek, komputerów, ale pomimo trudności nikt się nie zniechęcał do pracy, a wychowanie fizyczne przeprowadzane na korytarzu szkolnym nie zwalniało z obowiązku wykonywania ćwiczeń. Wszystkie też zwróciły dzieciom uwagę, aby szanowali swoją Szkołę i nauczycieli, bo mają możliwość rozwoju intelektualnego i fizycznego w komfortowych warunkach. Kolejne spotkania kończyły sie pytaniami, na które Panie absolwentki chętnie odpowiadały.

Gościmy

Odwiedza nas 111  gości oraz 0 użytkowników.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.