ZESPÓŁ SZKÓŁ W KĄKOLEWIE

30 maja uczniowie klas VII a, VII b i VII c w ramach przygotowań do uroczystości 60-lecia nadania Szkole imienia Powstańców Wielkopolskich spotkali się z emerytowaną nauczycielką - Panią Marią Joachimiak. Trzydzieści siedem lat przepracowanych w kąkolewskiej Szkole to skarbnica wiedzy na jej temat. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali, zadawali pytania, szukali na fotografiach swoich bliskich. Pani Maria Joachimiak mówiła o zmieniającej się edukacyjnej rzeczywistości, o przedmiotach, których uczyła, o pałacu – poprzedniej siedzibie Szkoły, o budowie nowego budynku, o wycieczkach, na które zabierała uczniów, o nauczycielach, z którymi pracowała, o uczniowskich psikusach oraz o smutkach i radościach w pracy nauczyciela… Wspomniała czasy, gdy Panie Eliza Kosmalska i Sylwia Walenciak były jej uczennicami. W dowód wdzięczności za przyjęcie zaproszenia i ciekawą opowieść o historii naszej Szkoły uczestniczący w spotkaniu podziękowali brawami i symbolicznym kwiatkiem.

Gościmy

Odwiedza nas 87  gości oraz 0 użytkowników.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.