ZESPÓŁ SZKÓŁ W KĄKOLEWIE

Siódmoklasiści 4 maja wybrali się na zorganizowaną przez Panie wychowawczynie trzydniową wycieczkę. Zwiedzanie rozpoczęli od wizyty w Kopalni Soli w Bochni, która jest najstarszą polską kopalnią soli. Następnie obejrzeli Centrum Jana Pawła II wzniesione na terenie dawnej fabryki Solvay, w której w czasie II wojny św. Karol Wojtyła pracował jako robotnik. W kościele górnym oglądali mozaiki o. Marko Ivana Rupnika, a z pobliskiej wieży przyglądali się budynkom Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Wieczorem wybrali się długi spacer na krakowski Rynek. Późna pora pozwoliła podziwiać pięknie podświetlone Sukiennice i kościół Mariacki. Następnego dnia z Panią przewodnik wycieczkowicze przemierzyli Trakt Królewski. Byli na Wawelu: w katedrze – miejscu koronacji i pochówku królów Polski sporo dowiedzieli się o ojczystej historii, na Wieży Zygmuntowskiej dotykali serca Dzwonu Zygmunta, na dziedzińcu zamkowym wysłuchali opowieści, która pozwoliła im przenieść się w czasie, a pod pomnikiem smoka stanęli do pamiątkowej fotografii. Na Rynku wysłuchali hejnału, poznali historię Sukiennic i legendy związane z budową Kościoła Mariackiego i z hejnałem, we wnętrzu świątyni obejrzeli ołtarz Wita Stwosza. Bramą Floriańską dotarli pod Barbakan i na urokliwe, intensywnie majowo zielone, krakowskie Planty. Celem wieczornego spaceru był Park Jordana. Trzeciego dnia Pani przewodnik najpierw zabrała siódmoklasistów na kopiec Kraka, skąd podziwiali panoramę miasta, a następnie przez Podgórze do Kazimierza. W dawnej dzielnicy żydowskiej siódmoklasiści dużo dowiedzieli się o kulturze żydowskiej i o sytuacji wyznawców judaizmu w czasie II wojny światowej, byli w synagodze Remu i na znajdującym się przy niej cmentarzu. Przez trzy dni pokonali pieszo 44 km! Nieprzywykłe do chodzenia nogi bolały, ale wszyscy zgodnie twierdzą, że było warto. Wizyta w magicznym Krakowie była niezwykłą wieloprzedmiotową lekcją. Miła atmosfera, piękna pogoda i Pani przewodnik – kobieta o ogromnej wiedzy sprawiły, że wszyscy wrócili zadowoleni. Pozostały fotografie i cudowne wspomnienia.

Gościmy

Odwiedza nas 89  gości oraz 0 użytkowników.

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.