Wrzesień to czas wyborów do Samorządu Uczniowskiego i naboru do wolontariatu. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, a 20 września zaprezentowali się przed koleżankami i kolegami, opowiedzieli o sobie i o swoich planach, odpowiadali też na pytania przysłuchujących się debacie.
W gronie aktywnych, pragnących działać na rzecz szkolnej społeczności byli Amelia Adamczak i Maja Zawada z 5a, Nikodem Konury i Antoni Mikołajczak z 5b, Danuta Janiszewska, Jędrzej Łysiak i Emilia Nawrocka z 6a, Antoni Szczepanik z 6b, Lidia Bartkowiak i Gabriela Bartkowiak z 7a, Julia Klabik z 7b oraz Natalia Nowak i Zuzanna Piątek z 8a.
Akces do szkolnego wolontariatu złożyli Lena Maćkowiak, Lena Stachowiak, Jagna Sokalska, Izabela Grześkowiak, Antoni Jankowski i Tobiasz Wysocki z 4a , Adrianna Łysiak, Nikola Pawlak i Borys Cichoracki z 4b, Igor Zabłocki z 5b, Borys Bartkowiak z 6a, Zuzanna Kościarz z 7a oraz Nina Handke, Alicja Leciejewska i Julia Matuszewska z 7b.
29 września odbyły się wybory. Nad ich przebiegiem czuwała komisja w składzie: Nikola Milanowska, Martyna Wojciechowska, Julia Rudzińska, Oskar Walenciak i Kacper Zieliński. Oddano 181 głosów – 163 ważne i 18 nieważnych. Wyborcy obdarzyli największym zaufaniem Natalię Nowak, Danutę Janiszewską, Zuzannę Piątek, Lidię Bartkowiak, Maję Zawadę i Gabrielę Bartkowiak.
30 września członkowie Zarządu SU przydzielili sobie funkcje:
- przewodnicząca: Danuta Janiszewska,
- zastępca przewodniczącej: Lidia Bartkowiak,
- skarbnik: Maja Zawada,
- sekretarz: Gabriela Bartkowiak,
- członkowie: Natalia Nowak i Zuzanna Piątek.
Gratulujemy serdecznie i nowemu Zarządowi, i wszystkim kandydującym w wyborach. Życzymy, by udało się zrealizować wiele ciekawych pomysłów i by ta praca dawała ogromną satysfakcję. Powodzenia!

